HLAVNÍ STRANA STUDIUM O ŠKOLE AKCE  DOKUMENTY

VYUČOVACÍ PŘEDMĚTY  KONTAKT

Související odkazy:

Současné studium na roudnickém gymnáziu je buď čtyřleté, nebo osmileté, vždy se všeobecným zaměřením. Až v posledních dvou ročnících si studenti sami volí speciální humanitní nebo přírodovědné zaměření systémem povinně volitelných předmětů. Ukazuje se, že tato forma nejlépe umožňuje studentům připravovat se na různé obory dalšího studia i pracovního zařazení.

V neposlední řadě škola organizuje i mnohé mezinárodní aktivity. Navázali jsme partnerské vztahy se zahraničními školami pro výměnné zájezdy studentů a profesorů. Před několika lety s Artland-Gymnasiem ve městě Quakenbrück v Německu a od loňského roku také s Lyceé professionnel Jean Caillaud ve městě Ruelle sur Touvre ve Francii.
Gymnázium se dále zapojuje do mezinárodního projektu Socrates - Comenius na téma: "Mes-My-Nous-Wir-Wij… are Europe". Jedná se o projekt středních škol z pěti zemí Evropy.

Na škole též funguje pěvecký sbor Zlatá střední.

Zahraničními partnery roudnického gymnázia jsou tyto školy: